Serwer kasowy

Korzyści z zastosowania ELZAB SoftConnect

–  zdalna obsługa kas przez program magazynowy
–  dostęp do kas wielu użytkowników
–  priorytetowanie, kolejkowanie i wznawianie przerwanych zadań wymiany danych
–  obsługa sieci sklepów z wieloma kasami poprzez dostęp do urządzeń w trybie sieciowym
–  bezpieczna wymiana danych oraz funkcja awaryjnego ich odzyskania

 

Obsługiwane programy magazynowe

Aby program magazynowy mógł wymieniać dane z kasami za pośrednictwem serwera ELZAB SoftConnect musi spełnić warunek konieczny, jakim jest komunikacja z kasami za pomocą interfejsu plikowego (sterowników) ELZAB. Przykładami takich programów są:

–  WF-Mag Win, WF-Mag DOS
–  Symfonia Handel Sage
–  Subiekt4, Subiekt5 InsERT
–  PC-Market INSOFT
–  KC-Firma Kucharscy
–  FPP Comarch (CDN)

softconnect

Kasy w sklepach mogą być podłączone do serwera kasowego:

–  bezpośrednio (RS) połączeniami kablowymi
–  modemowo przez modemy kasowe zainstalowane w sklepach
–  internetowo przez multiplekser LAN

Programy klienta ELZAB SoftConnect instaluje się na stacjach użytkowników programu magazynowego i w ten sposób udostępnia się funkcjonalność serwera wszystkim użytkownikom. Działanie serwera kasowego kontroluje program Konfigurator w którym można ustawić tryb pracy i połączeń serwera z kasami. Program serwera ELZAB SoftConnect ma wersje pracujące na platformie Windows oraz Linux. Program klienta ELZAB SoftConnect jest aplikacją typu Windows.

ELZAB SoftConnect jest licencjonowany standardowo na dwa sposoby, pierwszy to licencja “pięciokasowa”, która pozwala na obsługę do 5 kas, niezależnie od ich połączenia z serwerem (kablowe i zdalne). Licencja “pięciokasowa” jest bezterminowa i dopuszcza aktualizację numerów unikalnych kas dla nazwanego użytkownika (firmy).

Drugi sposób to licencja sieciowa dla nazwanego użytkownika (firmę), która pozwala centralnemu serwerowi obsługiwać dowolną ilość kas sieci użytkownika, jest ważna przez rok od daty zakupu.

Niestandardowe modele licencyjne, np. licencja bezterminowa na określoną ilość kas, większą niż 5, z opcją ewentualnego dokupowania licencji na dodatkowe kasy, uzgadniane są w trybie indywidualnym.