meraSerwer

Jedna drukarka fiskalna ELZAB dla wszystkich klientów aplikacji webowej

Na komputerze z podłączoną drukarką fiskalną ELZAB Mera lub ELZAB Omega instaluje się program nasłuchujący meraSerwer, do którego przez Internet aplikacja webowa w trybie socketowym wysyła polecenia wydruku paragonów. Każdy klient tej aplikacji niezależnie od miejsca może w ten sposób wystawić paragon fiskalny na jednej, wspólnej drukarce.

meraSerwer  uruchamia się w trayu i po kliknięciu ikony otwiera okienko podglądu logu, który jest także dostępny w folderze programu jako plik meraSerwer.log.

Po zainstalowaniu meraSerwera w folderze programu znaleźć można pliki error.htm (obsługa błędów) i test.htm (wydruk paragonów), które są przykładami implementacji meraSerwera. Znajduje się tam również plik elzabdrpl.doc, będący dokumentacją bibliotek drukarek.

Licencja na meraSerwer pozwala obsługiwać jedną drukarkę z unikalnym numerem fiskalnym. Po zamówieniu licencji otrzymuje się klucz meraSerwer.key, który należy skopiować do foldera programu meraSerwer. Licencja nie jest ograniczona czasowo, a program może być instalowany na dowolnym komputerze należącym do Licencjobiorcy.

 


meraSerwer_01

 

Przykładowa strona testu wydruku paragonów.

 

Test_wydruku_paragonu