ELZAB Kolektor CE

Rozwiązanie zapewniające prawdziwą mobilność operacjom logistycznym.

Terminal z systemem Windows Embedded i kolorowym wyświetlaczem dotykowym otwiera wiele nowych możliwości, niedostępnych dla użytkowników kolektorów znakowych. Większa moc obliczeniowa takiego terminala pozwala pracować na większych bazach towarowych, a coraz wyższe rozdzielczości ekranów, przekazywać więcej informacji. Bezprzewodowa komunikacja powszechnie dostępna w tych terminalach daje potencjał do budowania doskonałego narzędzia wspierającego pracę w magazynie lub hali sprzedażowej.

Terminale z ELZAB Kolektor CE wymieniają  dane z systemem magazynowym za pośrednictwem serwera terminali, programu zainstalowanego na komputerze. Serwer udostępnia terminalom dowolną ilość baz towarowych, dokumentów do kompletacji i bazę kontrahentów, a systemowi magazynowemu dokumenty utworzone przez terminale. W przypadkach systemów magazynowych, w których serwer terminali łączy się z bazą poprzez konto klienta, może on pracować w tle, co umożliwia jego pracę bez obsługi użytkownika, a terminalom “bezpośrednie” komunikowanie się z systemem magazynowym.

serwterm

Terminal ELZAB Kolektor CE współpracuje z serwerem w trybie off-line, łącząc się z nim tylko w celu wymiany danych. Komunikacja pomiędzy terminalami a serwerami może być przewodowa lub bezprzewodowa, w obu przypadkach wykorzystuje się połączenie socketowe (IP serwera:port).

Standardowa wersja ELZAB Kolektor CE współpracuje z następującymi systemami:

–  Comarch ERP Optima (Comarch)
–  Hermes SQL Win (Humansoft)
–  HermesNG (Syriusz)
–  KC-Firma (Kucharscy)
–  KS-Apteka Windows (Kamsoft)
–  miniMAG (Elzab Soft)
–  Navireo (InsERT)
–  Nexo Pro (InsERT)
–  PC-Market Win (Insoft)
–  Quattro (Syriusz)
–  R2fakturyPRO (RESET2)
–  Raks SQL (RAKS)
–  Small Business (Symplex)
–  Subiekt GT Sfera (InsERT)
–  Subiekt5 (InsERT)
–  WF-Mag Win (WAPRO)

Użytkownikom programów, których brakuje na liście, proponujemy przygotowanie ich obsługi we współpracy z producentem lub dostawcą programu magazynowego.

Licencja na ELZAB Kolektor CE jest związana z unikalnym 10 cyfrowym numerem seryjnym, jaki odczytuje z terminala zainstalowana na nim aplikacja. Oznacza to, że licencja jest na nazwany za pomocą SN terminal. Część komputerową aplikacji (np. serwer kasowy) można instalować na dowolnym komputerze z systemem Windows desktop (od Vista wzwyż), należącym do użytkownika licencji. Ewentualna odsprzedaż licencji wymaga sprzedania wraz z nią terminala.

W przypadku systemów magazynowych, takich jak Navireo, Nexo Pro, SubiektGT i Comarch ERP Optima serwer kasowy łączy się z ich bazami za pomocą konta klienckiego. Z tego powodu, serwer terminali wykorzystuje jedną licencję kliencką na moduł handlowy, co może oznaczać konieczność dokupienia tej licencji, jeśli poprzednio wykorzystywał ją któryś z użytkowników.

Aby zamówić licencję na aplikację ELZAB Kolektor CE należy wysłać zamówienie pocztą elektroniczną, podając wspomniany wyżej 10 cyfrowy numer seryjny terminala. W odpowiedzi otrzymuje się kod aktywujący pełną funkcjonalność na terminalu.

Posiadacz licencji jest uprawniony do bezpłatnej aktualizacji oprogramowania do nowszej wersji.

 

Przykładowe ekrany aplikacji